Vila Košťál

#Realizace

Oblast v Praze Dejvicích nazývaná Baba je v dějinách české funkcionalistické architektury skutečný pojem. Jednou z vil, která zde ve 30.letech 20.století vznikla, je i VILA KOŠŤÁL. Vila byla pro rodinu Jana Košťála, profesora ČVÚT, realizována až po ukončení výstavy, ale byla  jejím logickým pokračováním.

 

Hlavním záměrem rekonstrukce, kterou provádělo studio JRA, bylo významně neměnit hmotu domu a fasády, a ponechat exteriéru co nejvíce původnosti. Dispozice byly v některých částech interiéru poznamenané zásahy a rozdělováním na více bytů z let minulých. Architekti dispozice vyčistili a struktura využití pater a pozice hlavní obytných místností zůstala z velké části zachována.

 

Osvětlení interiéru architekti realizovali prostřednictvím svítidel Flos Architectural, a to konkrétně produktem Running Magnet - systémem svítidel, který umožňuje maximální fúzi s architekturou interiéru díky svojí schopnosti zcela “zmizet” do různých povrchů. Running Magnet je možné ovládat prostřednictvím systému FLOS SMART CONTROL®, ale je kompatibilní se všemi hlavními kontrolními systémy. Na vybavení interiéru nábytkem se podílela firma Konsepti, a najdete zde ikonické značky jako Boffi, Cassina, Knoll, Paola Lenti či MDF Italia.

 

Foto: Filip Šlapal

 

Rok

Klient

Design

Produkt

www

:   2018

:   soukromý dům

:   JRA Janoušek Rochová architekti

:   Running Magnet

Máte zájem o produkty Flos?

Kontaktujte nás

KONTAKT

 

Designová svítidla: umělecká,

kreativní a inovativní.

 

 

 

© Copyright 2018. All Rights Reserved.