Report z veletrhu Light & Building

Letošní veletrh Light & Building byl vskutku povedený. No posuďte sami.

 

Už samotná prezentace FLOS prostoru byla úchvatná a to díky návrhu z pera Vincenta van Duysen. Monumentální stánek evokoval románskou vilu, kde jsou jednotlivé místnosti rozprostřeny okolo centrálního patia. Tyto pomyslné pokoje byly jevištěm pro produkty Flos Architectural, doplněné o vnitřní dvůr plný zeleně, ve které byly prezentovány Flos Outdoor produkty. Tímto způsobem se navázal dialog mezi interiérem a exteriérem.

 

Flos Architectural představil mnoho zajímavých produktů. Některé už jsou odborníkům známé jako prototypy a nyní byly představeny jejich finální verze. Příkladem je FLOS Smart Control®, aplikace, která umožní dálkové ovládání ikonického Tracking Magnetu či Infra-structure z tabletu či mobilního telefonu. Každé svítidlo tedy bude možné ovládat separátně, což v minulosti nebylo možné. Novinkám v sekci Flos Architectural vévodil systém Diversion z dílny Piera Lissoniho. Jedná se o velmi subtilní profil s nepřerušovanou světelnou linií, doplněnou o rodinu spotů Atom. Za zmínku stojí velmi zajímavé kloubové spojení umožňující velkou variabilitu při návrhu i realizaci.

V sekci Outdoor se o pozornost přetahovaly Bellhop od Edwarda Barbera a Jay Osgerbyho a Landlord Piera Lissoniho. Byla představena i nová verze ikonického Belvedere Antonia Citteria a rodina svítidel Casting Vincenta Van Duysena dokreslovala atmosféru.

 

Z reakcí návštěvníků stánku Flos bylo zřejmé, že jsou stánkem a produkty uchváceni a  mnozí dotázaní bez váhání naši prezentaci označili za to nejhezčí co Light & Building nabízí. To samozřejmě vždy potěší. Malé postesknutí na závěr si však neodpustím. Frankfurt není Miláno, neboli, Light & Building bude u architektů i laické veřejnosti vždy ve stínu Salone di Mobile, což je velká škoda. Flos Architectural a Flos Outdoor po právu patří mezi leadry na svém poli!

 

Text: Daniel Baránek, Flos agent/lighting consultanto

 

 

Máte zájem o produkty Flos?

Kontaktujte nás

KONTAKT

 

Designová svítidla: umělecká,

kreativní a inovativní.

 

 

 

© Copyright 2018. All Rights Reserved.