Konsepti Design Talk - If you are not curious forget it.

 

V rámci Designbloku přijel do Prahy na naše pozvání Piero Gandini, ředitel firmy Flos, aby společně s prof. Michalem Froňkem (Olgoj Chorchoj) přiblížili návštěvníkům akce osobnost a unikátní přístup k tvorbě Achille Castiglioniho. Na jeho 100. výročí si v Obecním dvoře připilo téměř 100 hostů, mezi nimiž nechyběly přední osobnosti českého designu.

 

Achille Castiglioni patřil spolu se svým bratrem Pierem Giacomem k poválečné generaci italských designérů, kteří přinesli radikálně nový přístup k designu. Předmětům běžné denní potřeby dodali nový estetický rozměr a funkci tím, že je zasadili do nových souvislostí. Jeden z nejznámějších objektů – stolička Mezzadro (1957) – je vytvořen z běžného traktorového sedátka a firma Zanotta jej stále úspěšně vyrábí.

Bratři Castiglioniové spolupracovali se značkou Flos už od jejích začátků a významně přispěli k jejímu světovému úspěchu. Jak vznikaly lampy Arco, Toio, Taccia či Snoopy, které najdete ve sbírkách těch nejznámějších světových galerií, bude vyprávět výkonný ředitel značky Flos Piero Gandini.

 

Součástí diskuse bylo také promítání unikátního záznamu přednášky Achilla Castiglioniho z International Design Conference v Aspenu (1989). Jedná se o neoficiální záznam, který však skvěle dokumentuje energii, kreativitu a styl komunikace tohoto mistra světového designu.

 

Canapé by Soffa: kulturní pop-up je výjimečný projekt designového a lifestylového magazínu Soffa spojující téměř 100 značek a designérů v nových souvislostech v místě, kam se jindy nedostanete, doplněný o galerii, kavárnu, bistro a bohatý kulturní program.

 

#CanapebySoffa #stinadlaseoteviraji #soffamag

Máte zájem o produkty Flos?

Kontaktujte nás

KONTAKT

 

Designová svítidla: umělecká,

kreativní a inovativní.

 

 

 

© Copyright 2018. All Rights Reserved.